Latvijas laika apstākļi apavu ražotājiem šķiet kā paradīze zemes virsū. Vidējais statistiskais Latvijas iedzīvotājs katru gadu nopērk jaunu apavu pāri, taču ne jau tāpēc, lai sekotu mainīgajām modes tendencēm vai papildinātu kurpju krājumus, bet gan strauji mainīgo klimatisko apstākļu dēļ.

Saulainā septembra rītā uzvelkot jaunus, skaistus zamšādas puszābakus, nav iespējams paredzēt, ka jau pēc dažām stundām laikapstākļi būs mainījušies – sāksies lietus, kas lielām pilēm kritīs no gaisa, lai samērcētu skaistos apavus.
Ja nav laika vai ir slinkums sakopt apavus, tie uzsūc mitrumu un netīrumus un tāpēc savam valkātājam kalpo ievērojami īsāku laiku.

Vai tādēļ visu gadu jāstaigā gumijas zābakos? Nu, nē, paldies!

Mēs nevēlamies visu gadu valkāt gumijas zābakus! Lai no tā izvairītos, jāņem vērā daži vienkārši ieteikumi, kas, veicot pavisam nelielu ieguldījumu, saglabās apavus lieliskā stāvoklī un ļaus tos ar baudu valkāt vēl vairākus gadus.
Jau ilgāku laiku zābaksmērs nav vienīgais mūsu apavu „glābējs”, kas spēj tiem likt izskatīties jaunākiem. Mūsdienās pieejami dažādi apavu kopšanas līdzekļi, no kuriem iespējams izvēlēties vispiemērotākos katram konkrētajam apavu tipam un materiālam. Mēs iesakām dažus īpašus līdzekļus, kuru lietošana garantē Jūsu apaviem ilgu un laimīgu mūžu.

Zamšādas apaviem nepieciešama sausā kopšana

Tā kā ūdens kaitē zamšādas apaviem, tie jātīra istabas temperatūrā un jāizmanto tikai sausie kopšanas līdzekļi. Īpašās tīrīšanas birstītes notīra netīrumus pat grūti aizsniedzamās vietās, un gumija vēl papildus noslauka netīrumu pārpalikumus, tāpēc nav nepieciešams izmantot ūdeni.

Liela izmēra traipus var notīrīt ar putām

Lai notīrītu īpaši lielus traipus, iesakām izmantot universālās tīrīšanas putas Collonil, kas piemērotas dažādu materiālu apavu kopšanai. Izmantojot salveti vai sūklīti, putas uzklāt uz apaviem un pēc tam noslaucīt atlikumu.

Mitrums ir apstrādātās ādas lielākais ienaidnieks

Tā kā mitrums nav draudzīgs nekāda veida apaviem, tos, tikko iegādātus, vēl pirms valkāšanas, iesakām apstrādāt ar apavus aizsargājošiem līdzekļiem. Vispiemērotākais šim nolūkam ir Collonil Waterstop – līdzeklis, kas atgrūž mitrumu un aizsargā zamšādas tekstūru. Ziemā sāls nebojās ādas apavu virskārtu, turklāt uzklātais līdzeklis uz apaviem nav pamanāms.

Nežāvējiet apavus uz plīts vai radiatoriem, jo tā tos pilnīgi noteikti sabojāsit! Apavus drīkst žāvēt tikai istabas temperatūrā, kur tie nevar uzkarst, tā izvairoties no tā, ka varētu mainīties to tekstūra un forma.

Novalkātu ādas apavu otrā dzīve!

Pat novalkātus ādas apavus ir iespējams glābt. Šādiem gadījumiem noder Collonil piedāvātā krēmveida krāsa – apavu kopšanas un atjaunošanas līdzeklis. Uzklājot līdzekli uz apaviem, tas veido jaunu, ādai līdzīgu pārklājumu, kas nolīdzina skrāpējumus un atjauno toni, tāpēc apavi atkal izskatās kā jauni.

Pieejami ne tikai tādi kopšanas līdzekļi, kas paildzina apavu kalpošanas laiku, bet arī tādi, kas palīdz iestiept pārāk šaurus apavus, atgūt toni baltajiem apaviem, un to svaiguma atgūšanai pieejami apavu dezodoranti.

Apavu kopšana var būt arī nepareiza

Nepareiza apavu kopšana ir viens no visdrošākajiem veidiem, kā tos sabojāt. Nav tāda universāla apavu kopšanas līdzekļa, kas var paildzināt visu apavu kalpošanas laiku, jo katram materiālam ir savas īpašības un vajadzības, tāpēc katram kurpju vai zābaku pārim nepieciešams īpaši tam paredzēts kopšanas līdzeklis.

Pieejot pie kases apavu veikalā, nav iespējams nepamanīt plašo apavu kopšanas līdzekļu klāstu, kas tiek piedāvāts katrā no tiem. Nav pat iespējams iziet no veikala, nenopērkot tieši to, kas vajadzīgs Jūsu apaviem.

Protams, ja vien nevēlaties tuvākajā laikā – varbūt jau pēc pāris nedēļām – atkal ierasties veikalā pēc jauniem apaviem. Dažus apavu kopšanas ieteikumus (pat tos, kurus Jums sniedz pārdevējs), nebūtu ieteicams atstāt bez ievērības.