Mulī ir apavi, bez kuriem modernas sievietes apavu kolekcija vienkārši nav iedomājama – neatkarīgi no viņas vecuma, reliģiskās pārliecības, auguma vai profesijas. Šie apavi izskatīsies eleganti jebkurā ballītē, saviesīgās vakariņās, lietišķā tikšanās reizē vai romantiskā randiņā. Neatkarīgi no tā, vai guļat uz dīvāniņa savā buduārā, spriežot par mūžīgi aktuālām tēmām, vai cenšaties panākt aizejošu autobusu, tramvaju vai savu laimi – šīs kurpes būs pārākas par jebkurām citām, jo tās piešķir valkātājai eleganci jebkurā dzīves situācijā. Var droši apgalvot, ka ir lietas, kas valkātājas tēlam piešķir īpašu harismu. Un mulī ir tieši tie apavi, kas veido ne tikai valkātājas stilu, bet arī harismu.

Šīs kurpes izdaiļos jebkuras sievietes kājas, pat ja tām ir 46. izmērs, padarot stilu graciozu un izsmalcinātu.

Müülid 1Loferid 2

Tātad – kuram varam pateikties par tik brīnišķīgu un nebijušu kurpju parādīšanos modes pasaulē? Te nozīme ir gan seno romiešu augstmaņiem, kuriem tās bija neatņemama vīriešu garderobes sastāvdaļa, gan austrumu gudrajiem, kuri spējuši tās padarīt par savu nacionālo modes elementu. Nosaukumu mulleus šis kurpes ieguvušas no vārda „domātājs”, jo sākotnēji tās varēja atļauties tikai diži filozofi un domātāji. Iespējams, Cicerons savu filozofijas vārdnīcu radīja tieši ar šādām kurpēm kājās. Iedomājieties – varbūt to ērtums un vieglums spēj stimulēt domāšanu?

Sievietes, protams, nevarēja atvēlēt vīriešiem vien šīs ekskluzīvās tiesības valkāt mulī apavus, tāpēc drīz vien ieviesa tos arī savā garderobē. Dāmas jau viduslaikos sākušas valkāt mulī, izrotājot tos ar izšuvumiem un pērlēm.

Taču vēsture – un līdz ar to arī mode – mainās, tāpēc šie apavi bijuši paslēpti arī vecmāmiņu pūralādēs. Taču nepagāja ilgs laiks, līdz tie atkal tika izcelti slavas saulītē!

Un to izdarīja Merilina Monro. Tieši viņa pirmā bija redzama uz žurnālu vākiem ar mulī apaviem kājās. Viņa tos vilka kopā ar zīda rītasvārkiem un pie melnām kokteiļkleitām. Izsmalcināta un vienlaikus koša – viņa spēja apvienot sevī ekstravaganci, seksualitāti un grāciju. Un miljoniem modes sekotāju, kuri vēlējās it visā līdzināties sava laika seksa simbolam, sāka iegādāties mulī, lai tā kaut nedaudz līdzinātos aktrisei.

Vai arī Jums patīk valdzināt un iekarot? Vai – tieši otrādi – izvēlaties ērtus un vienkāršus apavus? Jo arī tādā gadījumā Jūs varat atrast mulī, kas atbilst tieši Jūsu gaumei.

Minimālisma piekritējām piemērotāki būs modeļi ar zemu papēdi. Ekscentriska stila cienītājas priecāsies par modeļiem ar kažokādu un interesantiem rotājumiem.

Bet vislabākais, protams – ja skapī ir vairāki šo lielisko apavu veidi. Tā, lai būtu iespēja izvēlēties katram garastāvoklim atbilstošāko pāri. Kā šodien jūtaties? Kā ekstravaganta dāma ar liktenīgu skatienu vai kā maiga vijolīte? Vai arī vēlaties atstāt labu iespaidu uz savu darījumu partneri, vienlaikus demonstrējot sievišķīgu maigumu un eleganci? Jūs varat iemiesot visus iepriekš minētos tēlus, vien piemeklējot atbilstošu mulī pāri.

Taču kā izvēlēties vispiemērotāko? Protams, mēs iesakām Jums vadīties pēc savas gaumes, modes un skaistuma izjūtas, bet ir daži padomi, kurus vēlamies Jums sniegt, taču Jūs droši varat tos ignorēt, ieviešot savus stila noteikumus.
Tā kā mulī vizuāli padara kājas garākas (kas mums, dāmām, nāk tikai par labu), šos apavus var ļoti labi kombinēt ar īsākām biksēm vai vidēji gariem svārkiem. Mulī bez papēžiem ļoti labi izskatās kopā ar zīda svārkiem un līdzīgiem sievišķīgiem apģērbiem. Apavi ar augstu papēdi lieliski izskatīsies kopā ar džinsiem vai trikotāžu. Rotaļājieties ar apģērbu krāsām un kombinācijām! Lai vienmēr izdodas būt košai un īpašai! Taču atcerieties – lai izskatītos koši, nepavisam nav nepieciešams apģērbā izmantot visas varavīksnes krāsas! Šobrīd mēs runājam par to, kā panākt, lai iekšēji jūtaties koša un pamanāma. Arī klasiskā bikškostīmā ir iespējams izskatīties koši, ja to kombinē ar piemērotiem mulī tipa apaviem. Runa ir par valkātājas harismu.

Esiet atšķirīga, ekscentriska un īpaša! Nav svarīgi, vai Jums ir 17 vai 95 gadi, nekautrējieties būt atšķirīga un atstāt iespaidu uz apkārtējiem; mulī apavi ir vislabākais veids, kā sev pievērst nedalītu uzmanību. Mulī apavi ir radīti īpašām valkātājām! Esiet īpaša šā vārda vislabākajā nozīmē!