Izvēloties apavus, mēs vispirms pievēršam uzmanību to ārējam izskatam, dizainam un dekoratīviem elementiem. Tomēr, pirms iegādāties jaunu pāri, vērts pārliecināties, ka apavi nesagādās diskomfortu, tos valkājot.


1. Pārliecinieties, ka apavu purngals un kape saglabā savu formu

Kvalitatīvi apavi spēj saglabāt savu formu un būt elastīgi. Lai pārliecinātos, ka jūsu izvēlētais pāris atbilst šim kritērijam, uzvelciet izvēlētās kurpes abās kājās un nedaudz pastāviet – sākumā uz papēžiem un tad uz pirkstgaliem. Ja uz apavu virsas neparādīsies krokas vai rievas, tad šie apavi saglabās savu estētisko izskatu vēl ilgu laiku.

2. Izvēlieties apavu izmēru pēc savas lielākās pēdas

Kā zināms, nav tāda cilvēka uz planētas, kuram būtu absolūti vienāda izmēra pēdas. Reizēm atšķirība starp labo un kreiso kāju ir diezgan manāma. Tādēļ neiegādājieties apavus, pirms neesat pielaikojis tos uz abām kājām.

3. Pievērsiet uzmanību zoles elastībai.

Vissvarīgākā apavu daļa ir to zole. Tieši pēc tās var novērtēt izvēlētā pāra kvalitāti un ērtību. Ir ļoti svarīgi, lai zole būtu pietiekami lokana. Lai to pārbaudītu, paņemiet kurpi rokā un pamēģiniet pacelt purngalu. Zolei ir jālokās.

4. Oderei jābūt mīkstai.

Jaunus apavus ir vērts iztaustīt no iekšpuses ar roku: oderei jābūt mīkstai, bez defektiem un raupjām šuvēm. Citādi tie berzēs kājas.

5.“3 metru” likums

Pielaikojot apavus, uzvelciet tos abās kājās un pastaigājiet pa veikalu. Lai saprastu, vai apavi būs ērti, tajos jānoiet vismaz 3 metri.

6. Pērciet apavus vakarā

Uz vakara pusi pēdas nedaudz pietūkst un paliek lielākas. Tieši tādēļ, lai izvēlētie apavi būtu ērti, speciālisti iesaka pielaikot apavus vakara pusē.